"Pocałunki w Nowym Jorku" - Catherine Rider

Tytuł oryginału: Kiss Me in New York
Przekład: Anna Dobrzańska
Data wydania: 13 listopada 2019

Wigilia Bożego Narodzenia to czas radosny. To chwila na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, i na zwolnienie tempa. Co jednak, gdy los ma na nas inne plany? Przekonują się o tym Charlotte i Anthony, dwie zagubione dusze zmuszone do spędzenia samotnych Świąt w Nowym Jorku.

Anthony został właśnie rzucony przez swoją dotychczasową dziewczynę. Żal i smutek nie pozwalają mu cieszyć się wigilijną atmosferą. W takim stanie poznaje samotną dziewczynę, Charlotte. Charlotte, mimo najszczerszych chęci, nie da rady wrócić do rodzinnej Wielkiej Brytanii na czas, ponieważ jej lot został odwołany. Dwoje młodych ludzi znajduje wspólny język. Postanawiają spędzić wigilijny wieczór wspólnie, spełniając marzenia Charlotte o wszystkich atrakcjach, których nie była w stanie odwiedzić w trakcie swojego krótkiego pobytu w Nowym Jorku. Czy kilka godzin wystarczy, aby między ludźmi zawiązała się nierozerwalna nić porozumienia?

Catherine Rider w swojej powieści młodzieżowej wyczarowała magiczny zimowy wieczór. Niejedna osoba marzy o spędzeniu Świąt w Nowym Jorku – autorka pomogła chociaż po części spełnić to marzenie. Dwoje głównych bohaterów, śladami poradnika o tym jak zapomnieć o dawnej miłości, prowadzi młodych ludzi w przeróżne miejsca. Zwiedzają Central Park, Empire State Building, urocze kafejki, nawet pewną rodzinę przytłoczoną tragedią.

Najmocniejszym punktem książki jest skupienie się na dialogu, który pozwala głównym bohaterom się poznać. Dzięki wielu rozmowom przeprowadzanym między nimi czytelnik ma czas na wyrobienie sobie zdania o obojgu — nie jest ono z góry narzucone przez Rider.

Pocałunki w Nowym Jorku spodobają się tym, którzy uwielbiają czas około świąteczny. Książka pozwoli wprawić się w błogi i nostalgiczny nastrój. Niejednokrotnie na ich twarzach pojawi się uśmiech, czy łezka w oku.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwo oraz Mechanicznej Kulturacji.

1. Lubię takie klimatyczne książki świąteczne. 😊

2. W tym roku już mi się nie uda sięgnąć po ten tytuł, ale może na początku przyszłego. :)

3. Postaram się przeczytać tę książkę w przerwie między świętami a Nowym Rokiem. 😊